TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

Teslimat

Siparişiniz onaylandıktan ve ürün bedeli banka hesabımıza yatırıldıktan sonra sipariş edilen ürün kargoya verilir.

Erdincbal.com’dan yapacağınız Türkiye içi alışverişlerde kargo ücreti şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. Yurtdışı siparişleriniz ise kargo adresinde belirtilen ülkeye göre farklılık arzedecektir. Sipariş ekranında son ödeme yapılmadan bu tutar size bildirilecektir.

Erdincbal.com tarafından onaylanan siparişler sizin için özel olarak üretileceğinden en kısa süre içinde kargoya teslim edilir. Ürün elde olamayan nedenlerle tedarik edilemeyecek ise siparişiniz bilginiz dâhilinde iptal edilir, ödeme yaptıysanız ücretiniz iade edilir.

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Taşıma esnasında zarar görmüş gönderiler kesinlikle teslim alınmamalı ve kargo şirketinden hasar tutanağı düzenlemesi istenilmelidir. Ürünün teslim alındıktan sonra içeriğinde bir hasar olduğu anlaşılırsa durum derhal şirketimize iletilmelidir. Ürünün hasarlı olduğu bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz en kısa süre içinde yeniden ürün gönderilecektir.

İade

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz.

İade şartları

  1. İADE EDİLECEK ÜRÜN

Ürününü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün, orijinal kutusunda/paketinde, kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

  1. ÜRÜNÜN FATURASI

İade işlemi için ürünün faturasının aslının gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca iade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir.

  1. KARGO ÜCRETİ

Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade etmek isterseniz veyahut da sipariş edilen ürünün belirtilen nitelikte olmadığı (ayıplı ürün olduğu) anlaşılsa, ürünü web sayfamızdaki iletişim bilgileri üzerinden bizimle irtibat kurarak ücret ödemeksizin PTT Kargo ile geri gönderebilirsiniz.
Beğenmediğiniz veya farklı gerekçelerle kullanmak istemediğiniz ürünleri de erdincbal.com’a iade edebilirsiniz. Bu tür iadelerinde kargo ücreti şirketimizce karşılanmayacağından istediğiniz kargo şirketiyle gönderebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün mağazamıza ulaştığında gerekli değerlendirme yapılarak konu hakkında tarafınıza bilgi verilecektir. İade edilen ürünle ilgili değişim talebinde bulunulmadığı takdirde, ürün bedeli ödeme yaptığınız hesaba en geç 7 iş günü içerisinde yatırılacaktır. Ancak iadenizin ekstrenize yansıması, bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Fatura aslı ile yapılmayan ve belirtilen şartları taşımayan iadeler gerçekleştirilmez. erdincbal.com’dan alışveriş yapan herkes yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır.